Zaznacz stronę

Częste Pytania

Dzięki czemu firma EIM jest wyjątkowa oraz inne częste pytania

Jeśli macie jakiekolwiek pytania, śmiało skontaktujcie się z naszym najbliższym biurem.

W poniższej części znajdziecie spis odpowiedzi na częste pytania.

Co to jest interim management?

Interim management to szybkie wsparcie managerskiej wiedzy i doświadczeń trwające w krótkim okresie czasowym.

Oznacza to, że kiedy managerzy z powodzeniem zakończą wyznaczone zadania, odejdą. Bez obrazy, bez składania zażaleń i wymagania okresu wypowiedzenia. Dlaczego chcieć jednak, żeby zdolny manager odchodził? Ktoś, kto świetnie nadaje się na rozwiązanie konkretnego zadania, nie musi być tym właściwym człowiekiem w przypadku kolejnego. Wyobraźcie sobie, że możecie bez przerwy czerpać z dwóch źródeł – nowe myślenie, pomysły i spojrzenie z zewnątrz z jednej strony, a profesjonalna wiedza, doświadczenie i know-how innych dziedzin lub firm z drugiej strony.

Czym różni się od standardowego wyszukiwania top managerów?

W odróżnieniu od wyszukiwania pracownika na stałe, co może trwać wiele miesięcy, w przeciągu 1-3 tygodni zatrudniacie interim managera, który ze względu na swoje bogate doświadczenie zrozumie jak działa organizacja już w przeciągu kilku dni.

Po osiągnięciu swojego celu opuszcza firmę i nie generuje wydatków.

Co różni firmę EIM od konkurencji?

EIM nie zajmuje się handlowanie życiorysami.
Zamiast tego zajmujemy się biznesowymi wyzwaniami dzięki wprowadzaniu indywidualnych rozwiązań ze specjalistami w danej dziedzinie.

W przeciągu 30 lat od naszego istnienia i po zakończonych sukcesem 10 000 projektach zgromadziliśmy szerokie doświadczenie i rozwinęliśmy wypróbowaną metodykę prowadzenia transferu gwarantującą sukces. Oprócz tego, nie oferujemy interim managementu jedynie jako reakcji na kryzysowe sytuacje, czy wolne stanowiska pracy. Zamiast tego oferujemy nowoczesny system zarządzania aktywną optymalizacją Waszej firmy ze względu na jej wzrost, efektywność i digitalny transfer.

Oznacza to, że pomożemy Wam w wyborze człowieka, który wniesie do waszej firmy najwyższą wartość. Bez tych kroków nawet najlepszy sposób postępowania czy algorytm wyszukiwania i parowania nie byłby w stanie pomóc Waszemu biznesu. Większość naszej konkurencji jednak przeskakuje ten krok.

Dbamy również o to, żeby nasz interim manager zaczynał z jasno ustalonymi celami, zadaniami i konkretną ustaloną strategią działania. To bardzo ważne, ponieważ w przeciwnym razie marnotrawi czas, co grozi walką o pozycję. Podczas całego projektu macie do dyspozycji EIM partnera, który w przypadku zaistniałej potrzeby umożliwia jasną i transparentną komunikację między Wami i interim managerem.

Jakie zadanie ma EIM podczas projektu?

EIM partner jest odpowiedzialny za coaching interim managera i wiarygodne oraz kompetentne wsparcie dla Was, oraz EIM interim managera.

EIM partnerzy wykorzystują swoje szerokie doświadczenie w przemyśle, które są wynikiem długoletniej pracy na szczeblach zarządzania i konsultacji, ale również metodykę EIM. Dzięki temu uzyskacie wartość dodaną, która z czasem uzupełnia się poprzez doświadczenie z zarządzaniem projektowym interim inwestycji.

Jak EIM zapewnia poziom swoich interim managerów?

Firma EIM podczas wyboru interim managera jest niesłychanie dokładna. Wszyscy EIM interim managerzy EIM mają niezwykle szerokie doświadczenie managerskie, myślą i działają w sposób pragmatyczny i od pierwszego dnia w pełni współpracują z klientem. Dzieje się tak dlatego, że prowadzimy wnikliwą rekrutację wszystkich członków naszej społeczności, kontroli podlegają zwłaszcza ich referencje – nigdy nie są delegowani eksternie, przeciwnie- partnerzy EIM wystawiają ją osobiście.

Dlaczego powinienem zaufać firmie EIM i jej managerom w powierzeniu swoich najdelikatniejszych kwestii?

EIM oferuje poziom zaufania na najwyższym profesjonalnym poziomie i działa według jasnych, etycznych zasad.

Nasz sukces w dużej mierze zależy od opinii o nas. Dlatego w naszym własnym interesie spoczywa bycie godnym zaufania partnerem dla naszych klientów i budowanie długotrwałych związków biznesowych. Jak wypływa z naszych wyników, osiągamy to z sukcesem.

Jak działa cały proces i co stanie się wtedy, kiedy zdecyduje się wypróbować współpracę jako potencjalny klient?

Najpierw musimy zrozumieć zaistniałą sytuację i powód, dla którego szukacie rozwiązania za pośrednictwem interim managementu.

Potem możemy doradzić w jaki sposób osiągnąć wyczekiwany cel. Dzięki temu możemy zdefiniować profil idealnego interim managera. Wynik tej analizy przedstawiamy w formie pisemnej.

Podczas osobistej rekrutacji wybieramy odpowiednich managerów na podstawie ich kariery, przebytych szkoleń, fachowej wiedzy i wydajności. Następuje prezentacja profili w formie pisemnej – indywidualne rozwiązanie waszej sytuacji i definicja celu. Zaproponujemy managerów, którzy najlepiej sprostają waszym wymaganiom.

Interim manager będzie w stanie rozpocząć pracę już kilka dni po podjęciu decyzji. Na początku pracy wraz z interim managerem oraz EIM partnerem wspólnie opracowujecie podstawową specyfikację zadania, aby jasno ustanowić typ i zasięg zadań, które należy wykonać.

Ostateczne cele i znaczące etapy wyznacza się wraz z interim managerem w trakcie pierwszego spotkania, którego wynikiem jest ustanowienie planu działania. Jego implementacją zajmuje się wykwalifikowany EIM partner, który przejmuje zarządzanie nad zadaniem w trakcie całego trwania projektu, w celu zapewnienia jasnej i transparentnej komunikacji oraz szybkiego rozwiązania problemów w przypadku zaistnienia zmian.

Systematyczne spotkania ewaluacyjne będą decydować o tym, czy należy wyeliminować konkretne przeszkody, aby osiągnąć wymagany cel projektu, lub czy zmiany na rynku nie wymagają wprowadzenia zmian w kierunku prowadzenia projektu. W przypadku zaistniałej potrzeby można uzyskać aktywne wsparcie w formie fachowych konsultacji w ramach sieci EIM. Po ukończeniu zadania następuje ocena. Więcej informacji znajdziecie na podstronie Jak tworzymy wartość.

Get in touch with us

Together we can find the solution you are looking for.

 © EIM Executive Interim Management CEE s.r.o. | Pasienkova 2H | 821 06 Bratislava | Data Privacy Policy