Select Page

Internacionalizace

Globální řešení pro mezinárodní trhy

Ať už pracujete v nadnárodní společnosti nebo v malém středním podniku, pravděpodobně jste se již rozhodovali, zda expandovat na nový trh nebo spolupracovat s lidmi v jiné zemi.

Globalizace nabízí obrovské příležitosti pro podporu inovací, snížení nákladů na výrobu a vstup na nové trhy s řešeními, které se již za podobných podmínek osvědčily v jiném regionu.

Existuje však minimálně jedno velké riziko: nesprávné předpoklady! Abyste tomu zabránili, je třeba hloubkové porozumění mezikulturních perspektiv a lidských vztahů – nebo EIM interim manažera. Téměř pro každý trh na světě poskytujeme manažery, kteří již znají daný region z vlastní zkušenosti.

Hodnota zkušeností z první ruky

V podnikání téměř neexistuje jiná oblast, ve které byste se toho dozvěděli více o kultuře a lidech. Neopakujte chybu prvních antropologů, kteří si mysleli, že mohou psát o zahraničních kulturách, zatímco si sedíc doma v pohodlném křesle budou popíjet víno. V roce 1922 etnograf Bronisław Malinowski nastartoval novou éru společenských věd tím, že požadoval, aby vědci zaznamenali myšlení domorodců tak jako nikdy předtím – společným trávením času a přispíváním k jejich životu.

O přibližně 100 let později vás žádáme, abyste učinili totéž: neexportujte produkty, nespravujte mezinárodní týmy výlučně na základě toho, co jste si přečetli o lidech v dané části světa. Buďte tam, kde jsou vaši zákazníci nebo kolegové a budete rozumět tomu co chtějí a jak s nimi efektivně komunikovat. Je zřejmé, že létání má nepříznivý vliv na životní prostředí a vy nemůžete být vždy a všude. Vysílání nejlepšího zaměstnance také nemusí být nejlepším krokem pro vaše domácí podnikání. Jak tedy postupovat, abyste získali tuto cennou zkušenost z jiné kultury hned z první ruky?

Žádní experti pro mezikulturní komunikaci!

Manažeři s příslušnými mezinárodními zkušenostmi, kteří se na řešení úkolů nebudou dívat v kontextu historie vaší společnosti, jsou neodmyslitelní pro každý projekt internacionalizace.

Podle výsledků nedávné studie pomohou účinně překonat překážky na cestě k investicím do zahraničí – jazykové bariéry (26%), nedostatek řídících kapacit (19%) a zdrojů (12%).

Tito odborníci navíc dobře znají vznikající trendy na předmětných zahraničních trzích – čím jsou zárukou spolehlivého toku nových nápadů a objevů a jsou připraveni expandovat na nový trh.

Nakonec však pořád jde o vedení podniku. Je potřeba kontrolovat smluvní podmínky, řídit týmy a získávat klienty. Z tohoto důvodu neposkytujeme odborníky pro mezikulturní komunikaci, ale zkušené podnikatelé a špičkové manažery, kteří se stali odborníky v dané kultuře na základě výsledků dosažených v mezinárodních projektech.

Jsme vaším nejlepším partnerem při hledání a výběru takových lidí, protože jsme mezinárodní firmou působící v 21 lokalitách po celém světě a sítí talentů, která nezná žádné hranice.

Spojte se s námi

Společně najdeme řešení, které hledáte

 © EIM Executive Interim Management CEE s.r.o. | Pasienkova 2H | 821 06 Bratislava | Data Privacy