Select Page

Charakterystyka
EIM interim managera

Bądźcie bardziej fleksybilni, niezależni i wszechstronni

Z EIM jako liderem na rynku możecie oczekiwać interesujących, praktycznych, trudnych ale przynoszących perspektywy projektów. Jeśli interim manager będzie wprowadzać innowacje i pomysły na realizację swoich zadań w życie, przyniosą sukces.

Wraz z naszymi wysoko wykwalifikowanymi interim managerami rozwijamy szyte na miarę rozwiązania dla różnych wyzwań przed którymi stają nasi klienci, a następnie implementujemy je. Na podstawie doświadczenia zdobytego w ponad 10 000 projektach spółka EIM wypracowała sprawdzone podejście (na globalnym poziomie) postawione na współpracy: partner spółki EIM pomaga managerom i klientom podczas wprowadzania indywidualnych rozwiązań, oferuje dodatkowe wsparcie, coaching z innej perspektywy oraz w przypadku zaistnienia potrzeby przynosi kolejne umiejętności i źródła wiedzy.

Interim managerzy EIM są doświadczonymi specjalistami na wysokim poziomie, z renomowanym doświadczeniem z zakresu rozwiązywania trudnych sytuacji handlowych, które wymagają szybkiej zmiany. Podlegają długiemu procesu rekrutacji, wnikliwym testom i intensywnej ocenie. Są skupieni na wynikach, szybko zrozumieją postawione zadanie i osiągną natychmiastowy wynik – są w stanie rozwiązać nie cierpiące zwłoki problemy w przeciągu kilku tygodni, nie miesięcy, a konkretne cele osiągają nie w przeciągu roku, a kilku miesięcy.

Profesja interim managementu jest niezwykle zyskowa, daje możliwość współpracy z utalentowanymi ludźmi i uzyskania atrakcyjnego wynagrodzenia, trzeba sobie jednak uświadomić, że jest to praca w wymagających warunkach, które nie są dla każdego.

Co oznacza praca jako interim manager?

Podejście

 • Skupienie się na zadaniu: motywacją jest postęp (the journey is the reward), w rozwiązywaniu zadań i osiągnięciu celu, nie w dysponowanym budżecie albo możliwości rozwijania swojej własnej kariery.

 • W centrum uwagi pozostają rozwiązania dla klienta: chodzi o zapewnienie wartości dodanej dla klienta, nie o utrzymaniu opisu pracy.

Doświadczenie

 • .Głęboka wiedza z zakresu danej gałęzi przemysłu i doświadczenie z przedsiębiorczości funkcyjnej (zakup, sprzedaż, finanse itd.)

 • Kompetencja w zasadniczym sektorze: wzrost obrotu, restrukturyzacja, integracja podczas fuzji itd.

 • Zdolność pracy i komunikacji w ramach całej organizacji.

 • Zarządzanie ludźmi podczas transferu, coaching

Umiejętności

 • Umiejętność analizy i syntezy, ale również prezentacji planów i wyników

 • Wysoka umiejętność dostosowywania się

 • Dar przekonywania

 • Praktyczne podejście

Co oznacza praca jako interim manager?

Podejście

Skupienie się na zadaniu: motywacją jest postęp (the journey is the reward), w rozwiązywaniu zadań i osiągnięciu celu, nie w dysponowanym budżecie albo możliwości rozwijania swojej własnej kariery.

W centrum uwagi pozostają rozwiązania dla klienta: chodzi o zapewnienie wartości dodanej dla klienta, nie o utrzymaniu opisu pracy.

Doświadczenie

.Głęboka wiedza z zakresu danej gałęzi przemysłu i doświadczenie z przedsiębiorczości funkcyjnej (zakup, sprzedaż, finanse itd.)

Kompetencja w zasadniczym sektorze: wzrost obrotu, restrukturyzacja, integracja podczas fuzji itd.

Zdolność pracy i komunikacji w ramach całej organizacji.

Zarządzanie ludźmi podczas transferu, coaching

Umiejętności

Umiejętność analizy i syntezy, ale również prezentacji planów i wyników

Wysoka umiejętność dostosowywania się

Dar przekonywania

Praktyczne podejście

Zalety interim managementu

 • Zmienność: wolność wyboru dla kogo chcesz pracować, jaki tryb pracy chcesz wykonywać i jak długo
 • Różnorodność: możliwość poszerzenia doświadczenia, praca przy różnych projektach i w międzynarodowych organizacjach, możliwość wzbogacenia portfolio w różnych gałęziach i organizacjach
 • Fleksybilność: umożliwia Wam podróżowanie i czas wolny między projektami, dzięki czemu możecie zajmować się innymi sprawami

Wady interim managementu

 • Praca wymaga częstych podróży, oraz wyjazdów z daleka od domu
 • Normalny czas pracy z reguły nie dotyczy projektów, wyzwania pojawiają się w trakcie procesu
 • Wakacje i czas wolny należy zaplanować pomiędzy danymi projektami
 • Jako profesjonalny pośrednik usług nie możecie zostawić żadnej pracy niedokończonej. Interim management nie jest zatrudnieniem, to powołanie

Zalety interim managementu

Zmienność: wolność wyboru dla kogo chcesz pracować, jaki tryb pracy chcesz wykonywać i jak długo.

Różnorodność: możliwość poszerzenia doświadczenia, praca przy różnych projektach i w międzynarodowych organizacjach, możliwość wzbogacenia portfolio w różnych gałęziach i organizacjach.

Fleksybilność: umożliwia Wam podróżowanie i czas wolny między projektami, dzięki czemu możecie zajmować się innymi sprawami.

Wady interim managementu

Praca wymaga częstych podróży, oraz wyjazdów z daleka od domu.

Normalny czas pracy z reguły nie dotyczy projektów, wyzwania pojawiają się w trakcie procesu/

Wakacje i czas wolny należy zaplanować pomiędzy danymi projektami.

Jako profesjonalny pośrednik usług nie możecie zostawić żadnej pracy niedokończonej. Interim management nie jest zatrudnieniem, to powołanie.

Wyzwania w firmach na całym świecie

Bez względu na czas i miejsce, w którym się znajdujecie, przed Wami zawsze stać będą wyzwania. Z chęcią spotkamy się z doświadczonymi, najlepszymi managerami z wiedzą z zakresu zarządzania zmianami, którzy posiadają integralność osobistą, świetny instynkt w biznesie, właściwy sposób myślenia i udokumentowane doświadczenie.

EIM współpracuje z szerokim kręgiem klientów i umieszcza swoich interim managerów na pozycjach CEO, MD, CFO, HR, MIS, zarządzania operacyjnego, zarządzania łańcuchem dostaw, management sprzedaży i marketingu.

Profile EIM interim managerów

Renomowani specjaliści z realną wiedzą handlową i szerokim doświadczeniem w przemyśle. Wnikliwi fachowcy skupieni na osiąganiu celów. Nasi dotychczasowi EIM managerzy są pragmatykami, którzy działają na zasadach zdrowego rozsądku w celu uzyskania jak najlepszych wyników.

Challenges for highly qualified managers

Interested? Get in touch.
Please use the registration page and send us your current  Profile,
preferably as a Word file.

We will contact you immediately regarding the further qualification process.

 © EIM Executive Interim Management CEE s.r.o. | Pasienkova 2H | 821 06 Bratislava | Data Privacy Policy