Zaznacz stronę

Internacjonalizacja

Rozwiązania globalne dla rynków międzynarodowych

Bez względu na to, czy pracujecie w firmie międzynarodowej, czy w małym biznesie, prawdopodobnie podejmowaliście już decyzję o tym, czy prowadzić ekspansję na nowy rynek, bądź współpracować z ludźmi w innym kraju.

Globalizacja oferuje ogromne możliwości wsparcia innowacji, obniżenie kosztów produkcji oraz wejście na nowe rynki z rozwiązaniami, które były sprawdzone w podobnych warunkach w innym regionie.

Istnieje jednak jedno wielkie ryzyko: niewłaściwe oczekiwania! Aby ich uniknąć, potrzebne jest głębokie zrozumienie międzynarodowych perspektyw i relacji międzyludzkich – bądź EIM interim manager. Praktycznie dla każdego rynku na świecie oferujemy managerów, którzy znają specyfikę regionu. .

Znaczenie doświadczenia z pierwszej ręki

W biznesie właściwie nie istnieje inna gałąź, w której dowiedzielibyście się więcej o ludziach i kulturze. Nie powtarzajcie błędów pierwszych antropologów, którzy myśleli, że mogą pisać o zarubieżnych kulturach siedząc w domu w wygodnym fotelu i popijając wino. W 1922 roku etnograf Bronisław Malinowski rozpoczął nową erę nauk społecznych. Wymagał od naukowców, żeby uczyli się sposobu myślenia tubylców w inny niż dotychczas sposób – wspólnym spędzaniem czasu i uczestniczeniem w ich życiu.

Prawie 100 lat później gorąco zachęcamy, żebyście zrobili to samo: nie eksportuje produktów, nie zarządzajcie zagranicznymi teamami wyłącznie na podstawie tego, co przeczytaliście o ludziach z danej części świata. Bądźcie wszędzie tam, gdzie są wasi klienci i koledzy z pracy, a zrozumiecie, w jaki sposób prowadzić efektywną komunikację. Rzecz jasna, latanie ma zły wpływ na środowisko a wy nie możecie być zawsze i wszędzie. Wysyłanie najlepszego pracownika to też niekoniecznie najlepsze posunięcie dla waszej firmy macierzystej. Co więc zrobić, aby uzyskać tak cenne doświadczenie innej kultury z pierwszej ręki?

Żadnych ekspertów od komunikacji międzynarodowej!

Managerzy z odpowiednim doświadczeniem międzynarodowym, którzy nie będą patrzeć na rozwiązywanie zadań w kontekście historii waszej firmy, są nieodzowni dla każdego projektu waszej internacjonalizacji.

Według wyników ostatnich badań pomogą znacznie pokonać problemy czyhające na drodze do zagranicznych inwestycji– językowe bariery (26%), niedostatek kadr zarządzania (19%) i źródeł (12%).

Oprócz tego ci eksperci znają również dobrze nowo rodzące się trendy na zasadniczych rynkach zagranicznych– przez co są gwarancją dobrych pomysłów w przygotowywaniu ekspansji na nowy rynek.

Wciąż jednak chodzi o zarządzanie biznesem. Należy kontrolować zasady umowy, zarządzać teamem i pozyskiwać klientów. Dlatego nie proponujemy znawców międzynarodowej komunikacji, ale doświadczonych biznesmenów i najlepszych managerów, którzy stali się ekspertami w dziedzinie danej kultury na podstawie wyników osiągniętych w międzynarodowych projektach.

Jesteśmy Waszym najlepszym partnerem podczas poszukiwania i przy wyborze kadr, ponieważ jesteśmy firmą międzynarodową działającą w 21 lokalizacjach na całym świecie i siecią talentów, która nie zna żadnych granic.

Get in touch with us

Together we can find the solution you are looking for.

 © EIM Executive Interim Management CEE s.r.o. | Pasienkova 2H | 821 06 Bratislava | Data Privacy